Jak se zbavit opuchlých očí?

10. ledna 2010 v 23:00 | Claire_Roberts |  Beauty
Nejlepší triky a rady jsou obvykle ty nejjednodušší. Nemusíte ihned po ránu běžet do drogerie koupit drahé krémy, bohatě totiž stačí to, co máte doma v kuchyni. Budete příjemně překvapená, jak váš obličej zase rychle nabírá na kráse a svěžesti.

Stačí vám například obyčejné čajové lžičky, které dáte na chvíli do lednice a pak je přiložíme na oči.

Pleť kolem očí se příjemně osvěží a brzy zmizí i ty hrůzy, které jste měla pod očima.

Stačí pár minut a zase budete vypadat jako lidská bytost. Nebo stačí přiložit na oči vlhké sáčky heřmánkového čaje, ty nechte deset minut na očích a neuvěříte, jak budou vaše oči opět krásné. Modelky na problém s opuchlými či oteklými oči mají jeden tajný tip a tím je mléko. Namočte vatové tamponky na několik minut do mléka a pak je na pět minut přiložte na oči. Kromě potlačení opuchlosti, vám mléko i bohatě vyživí pleť v okolí očí. Dobrý trik je také jemně aplikovat na vatovém tamponku citronovou štávu. Ano, na kruhy pod očima j skvělá čerstvě vymačkaná citronová štávu. Ale pozor, štáva z citronu se nesmí dostat do oka, protože by ho podráždila, takže citronovu štávu na vatovém tamponku opatrně nanášejte na pleť pod očima v dostatečné vzdálenosti od očí.

Další tip a asi ten nejlepší je vydatný spánek, protože tmavé skvrny okolo očí se tvoří většinou v důsledku únavy, kdy stoupá v krvi podíl kysličníku uhličitého a barva krve tmavne. Někteří lidé mají kruhy pod očima již od narození. Mají často tmavší krev nebo průsvitnější kůži. Nejlepším lékem je vydatný spánek. Kdo ale kruhy pod očima zdědil, může je zakrýt pouze kosmetickými přípravky.

Pokud vám víčka opuchají a svědí vás pravidelně, může dokonce jít o alergickou reakci na pyly, prach nebo nevhodnou kosmetiku. Odstranit je pomohou studené obklady nebo protialergické léky. Zároveň vám doporučujeme poradit se s lékařem. Tmavé kruhy pod očima můžou být také způsobeny stářím, protože mikrojemná krevní a lymfatická cirkulace okolo očních kontur se zpomaluje. Krevní barvivo začne stagnovat v prohlubni spodního víčka a způsobí změnu barvy - tmavé kruhy. Tento problém se s věkem zhoršuje, pleť kolem očí slábne a zdůrazňuje tmavé kruhy.

Na tmavé kruhy pod očima můžeme vyzrát i líčením a to použít vhodný make-up, který by měl být o odstín světlejší, než podklad. Druhou úspěšnou metodou je použití korekčního přípravku na zakrytí nedostatků pleti. A na opuchnuté víčka lze použít drobnou fintu - oční krémy se mohou skladovat v chladničce, protože studený krém po nanesení na opuchlé víčko stáhne opuchnutí a zklidní. Rovněž je ideální speciální kosmetika, sloužící k odstranění opuchnutých očí a to ve formě krému nebo séra.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama