Jak správně používat žehličku na vlasy?

10. ledna 2010 v 22:18 | Claire_Roberts |  Beauty

Jak správně používat žehličku na vlasy?

Znáte zásady správného používání žehličky na vlasy? Víte, jak ji používat, aby nedocházelo k poškozování vašich vlasů? Pokud ne, poradíme vám!

Zjistěte si svůj typ vlasů

Například pro příliš jemné vlasy je žehlička téměř nevhodná - zmenšuje objem vlasů na polovinu a jemné vlasy jsou náchylné k poškozování. Silné a kudrnaté vlasy jsou asi nejvhodnější variantou pro použití žehličky na vlasy . Je ale nutné používat speciální ochranné prostředky pro vaše vlasy, aby nedocházelo k vysušování.Obecně se doporučuje vlasy žehlit co nejméně a dávat jim potřebný čas pro přirozenou regeneraci. Nezapomínejte na ochranné prostředky. Vlasy je nutné žehlit suché a ubezpečte se, že jsou opravdu suché. Nestačí jen pocit suchosti, je nutné je opravdu důkladně vysušit například fénem. Molekuly vody, které se drží ve vlasech mohou významou mírou poškodit vlasy při jejich žehlení.
Pro snažší žehlení a bezpečnost
si můžete pořídit žehličku s indikátorem teploty žehlení a mechanickou pojistkou proti přehřátí.
žehlička na vlasy

Používejte natáčky

Neslouží vždy jen k vytvoření kudrlinek, ale také k zarovnání vlasů. Snažte se používat natáčky co možná největší velikosti, které perfektně narovnávají kratší vlasové úseky. Bohatě stačí aplikovat natáčky ráno po probuzení a před odchodem do práce je sundat. Natáčky jsou vhodné zejména pro jemnější vlasy, protože je nepoškozují, pěkně je narovnají a zachovávají objem vlasů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hilaryerhardduff-4ever hilaryerhardduff-4ever | Web | 10. ledna 2010 v 22:24 | Reagovat

SUPER BLOG! ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama